Dodávky elektrické energie

Záložní zdroje UPS

V prvé řadě si musíme samozřejmě vysvětlit, co to vlastně tyto UPS záložní zdroje jsou. Jedná se o systémy nebo zařízení, které mají jeden hlavní úkol. Tím je dodávání elektrické energie zařízením, u kterých se prostě nemůže stát, že by byť na malou chvilku přestaly fungovat nebo vypadly.

Občas se tyto systémy a zařízení nazývají jako takzvané Zdroje nepřerušovaného napětí. Pokud bychom si měli vyjmenovat pár takových systémů, u kterých se nesmí stát, že by vypadl proud a tak podobně, tak bychom mohli zmínit například počítačové systémy, telekomunikační zařízení.

Dále systémy, které zajišťují chod nemocničních přístrojů, letišť a tak podobně. Záložních zdrojů máme samozřejmě několik typů, přičemž každé se používá pro něco jiného. Nejčastějším typem je takzvaný Off-line, který se používá pro ty nejmenší výkony. U tohoto jednoduššího typu je nutno podotknout, že neumí upravovat přepětí a podpětí.

Dalším typem je pak například takzvaný Line-interactive. Tento typ vychází z typu Off-line, avšak je o něco zdokonalený. Tento typ totiž umí například posilovat nižší napětí nebo naopak potlačovat napětí vyšší. Mezi další typy pak patří například Online s dvojitou konverzí nebo třeba takzvaný Bypass.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ochrana proti výpadku energie a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.