Dodávky elektrické energie

Malá domácí elektrárna

Pokud nechcete být na nikom závislí při dodávání elektrické energie, tak si můžete pořídit svoji vlastní malou domácí elektrárnu. Máme poměrně hodně typů, můžete to být elektrárna sluneční, prostřednictvím solárních panelů, což je v dnešní době samozřejmě velice oblíbené nebo malé větrné elektrárny a tak podobně.

Pokud bychom se měli bavit o menších domácích větrných elektrárnách, tak je nutno na začátek uvést pár informací. Před koupí takové elektrárny si v prvé řadě zjistěte, jaké větrnostní podmínky jsou v okolí Vašeho bydliště. Tyto informace zjistíte jednoduše například na internetu.

Při pořízení malé větrné elektrárny musíte také splnit několik podmínek. Většinou se vyrábějí tyto malé elektrárny do maximální výšky deseti metrů, neboť do této výšky nepodléhají tomu, aby Vám musela být udělena licence pro provozování větrné elektrárny. Dalším faktorem, který je velice důležitý, je pak hlučnost této malé domácí elektrárny, která musí být opravdu minimální.

Pokud jde o výběr malých větrných elektráren, tak ten je opravdu široký. Máme několik typů a druhů, které si můžeme pořídit.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Domácí elektrárny a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.