Dodávky elektrické energie

Domácí větrná elektrárna

Domácí větrné elektrárny jsou v dnešní době velice oblíbeným vlastním zdrojem elektrické energie a může si ji pořídit v podstatě každý. Je však pár věcí, které byste si měli před koupí takové větrné elektrárny zjistit.

Na začátek také můžeme říct, že větrné elektrárny jsou na výrobu elektrické energie spolehlivější, než elektrárny sluneční, neboť větrný potenciál je v každém případě větší, než potenciál slunečního svitu.

Je to samozřejmě z toho důvodu, že fouká jak ve dne, tak v noci a také samozřejmě například v zimě, kdy je slunečního svitu hodně málo. Samozřejmě je pak úplně nejlepší variantou to, že byste měli jak sluneční elektrárnu, tak také nějakou menší větrnou elektrárnu.

Ještě než se však pustíte do vybírání větrné elektrárny, tak si zjistěte, jaký je v místě Vašeho bydliště větrný potenciál.

Toto můžete zjistit například na internetu pomocí různých větrných map a tabulek, které ukazují tento větrný potenciál v jednotlivých oblastech České republiky. Tyto tabulky a analýzy dělá v České republice Ústav fyziky atmosféry Akademie věd.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Domácí elektrárny a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.