Dodávky elektrické energie

Měsíční archív: Duben 2013

Záložní zdroje energie

Záložní zdroje energie jsou v dnešním světě velice potřebnou záležitostí.

Jde o to, že jsou takové systémy, u kterých kdyby byla nějak přerušena dodávka elektrické energie, tak by to mohl být veliký problém.

Pokud bychom si měli několik takových systémů vyjmenovat, tak by se jednalo například o systémy, které zajišťují chod nemocničních zařízení, chod letišť, počítačové systémy, telekomunikační zařízení a tak podobně.

Obecně se mluví o několika nejčastějších problémech, které mohou nastat u napájení z veřejných elektrovodných sítí. Jedná se například o:

  • krátkodobý pokles – jedná se o to, že napětí poklesne na velice krátkou dobu zhruba o patnáct až dvacet procent (většinou je to neškodné)
  • ztráta napájení – napájecí napětí se úplně ztratí, a to po dobu delší než dva sinusové cykly
  • napěťová špička – jedná se o to, že se zvedne přepětí mnohdy až o deset a více procent (tento proces může poškodit zařízení samotné)
  • rušení v síti – toto je velice často způsobováno například elektromagnetickým rušením
  • harmonické zkreslení
  • napěťové rázy
  • změna frekvence
  • dlouhodobé přepětí

Prodejem záložních zdrojů se jinak zabývá samozřejmě veliké množství různých společností, přičemž na jejich produkty se můžete podívat v drtivé většině případů na jejich oficiálních internetových stránkách. Tady si je také můžete většinou ihned objednat.

Vložil Ochrana proti výpadku energie | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Záložní zdroje UPS

V prvé řadě si musíme samozřejmě vysvětlit, co to vlastně tyto UPS záložní zdroje jsou. Jedná se o systémy nebo zařízení, které mají jeden hlavní úkol. Tím je dodávání elektrické energie zařízením, u kterých se prostě nemůže stát, že by byť na malou chvilku přestaly fungovat nebo vypadly.

Občas se tyto systémy a zařízení nazývají jako takzvané Zdroje nepřerušovaného napětí. Pokud bychom si měli vyjmenovat pár takových systémů, u kterých se nesmí stát, že by vypadl proud a tak podobně, tak bychom mohli zmínit například počítačové systémy, telekomunikační zařízení.

Dále systémy, které zajišťují chod nemocničních přístrojů, letišť a tak podobně. Záložních zdrojů máme samozřejmě několik typů, přičemž každé se používá pro něco jiného. Nejčastějším typem je takzvaný Off-line, který se používá pro ty nejmenší výkony. U tohoto jednoduššího typu je nutno podotknout, že neumí upravovat přepětí a podpětí.

Dalším typem je pak například takzvaný Line-interactive. Tento typ vychází z typu Off-line, avšak je o něco zdokonalený. Tento typ totiž umí například posilovat nižší napětí nebo naopak potlačovat napětí vyšší. Mezi další typy pak patří například Online s dvojitou konverzí nebo třeba takzvaný Bypass.

Vložil Ochrana proti výpadku energie | Štítek , , , | Zanechat komentář

Elektrocentrála Zipper

Elektrocentrál je v dnešní době opravdu veliké množství různých typů, druhů a značek v různých cenových kategoriích. Jednou z velice oblíbených značek je pak značka Zipper. A proč nakupovat produkty právě této značky? Důvodů je opravdu poměrně široké množství.

Například pokud nakoupíte zboží nad tři tisíce korun, tak máte veškeré poplatky za dopravu, tedy balné a doprava samotná, zdarma. Pokud budete chtít nakupovat v internetovém obchodě této společnosti, tak nemusíte provádět žádné zdlouhavé registrace a můžete začít okamžitě nakupovat.

Nemusíte tedy uvádět všechny osobní údaje, jako je tomu u ostatních internetových obchodů. Ve společnosti naleznete pouze kvalitní a ověřené produkty, přičemž společnost garantuje ty nejnižší ceny na českém trhu.

Pokud se tedy budete chtít podívat na produkty této společnosti, tak se mrkněte na oficiální internetové stránky, které naleznete na internetové adrese zipperplus.cz. Stránky fungují samozřejmě také jako internetový obchod, takže jakmile si vyberete nějaký produkt, tak si jej budete moci ihned objednat.

Po levé straně internetových stránek naleznete všechny produkty, které jsou zde samozřejmě rozděleny do několika přehledných kategorií podle typu produktu.

Vložil Typy elektrocentrál | Štítek , , , | Zanechat komentář