Dodávky elektrické energie

Měsíční archív: Březen 2013

Elektrocentrála Honda ecmt 7000

Elektrocentrály značky Honda patří mezi jedny z nejoblíbenějších a nejkupovanějších elektrocentrál vůbec. Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové elektrocentrály značky Honda, tak se můžete podívat samozřejmě na internet, například do internetového obchodu na internetové adrese probo-nb.cz. Velice oblíbeným produktem je zde pak například elektrocentrála honda ecmt 7000, kterou zde můžete pořídit za cenu zhruba kolem šedesáti pěti tisíc korun.

Tyto elektrocentrály jsou vlastně řazeny mezi mobilní zdroje, které jsou dělány v třífázovém provedení. Tato elektrocentrála je pak vybavena odolným ocelovým rámem a profesionálním motorem s poměrně velice dlouhou životností. Na videu níže se pak můžete podívat na propagační video většiny elektrocentrál, které společnost Honda vyrábí.

Vložil Elektrocentrály Honda | Štítek , , , | Zanechat komentář

Elektrocentrála Honda EM 5500 cxs

Elektrocentrál je v dnešní době opravdu veliké množství různých typů, druhů a značek v různých cenových kategoriích. Elektrocentrály jsou pak samozřejmě velice oblíbené například v místech, kde není žádná přímá dodávka elektrického proudu. Tedy například při různých hudebních festivalech, které se pořádají na nějakých polích, loukách, prostě odlehlých místech. Pokud se chcete podívat na nějaké takové elektrocentrály, tak můžete samozřejmě například na internetu, kde naleznete spoustu společností, které se zabývají prodejem takových zařízení.

Veliký výběr naleznete například v internetovém obchodě, který naleznete na internetové adrese hondastroje.cz. Velice oblíbeným produktem je pak například elektrocentrála honda em 5500 cxs, kterou zde můžete pořídit za cenu zhruba kolem šedesáti tisíc korun. Na videu níže se můžete podívat, jak vlastně taková elektrocentrála vypadá a pracuje.

Vložil Elektrocentrály Honda | Štítek , , , | Zanechat komentář

Elektrocentrála Heron

Elektrocentrály jsou velice užitečnými produkty, pokud chcete dostat elektrickou energii na místo, kde prostě není nějaký přívod a tak podobně.

Jsou velice oblíbené například při pořádání různých koncertů nebo festivalů na odlehlých lukách a tak podobně.

Elektrocentrál se samozřejmě vyrábí veliké množství různých druhů, typů a značek v různých cenových kategoriích. Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek je pak značka Heron.

Tato společnost se stará hlavně o výrobu elektrocentrál a tak jak rámových pro industriální použití, tak také přenosných s velice tichým chodem. Dále vyrábí také čerpadla, a to jak kalová pro vodu znečištěnou, tak také tlaková a pro vodu čistou. Pokud se budete chtít podívat na všechny produkty od společnosti Heron, tak se můžete podívat na oficiální internetové stránky, které naleznete na internetové adrese heron-motor.cz.

Na stránkách Vás přivítá velice příjemný, jednoduchý design, který je laděný do modré barvy. Na horní straně stránek naleznete hlavní menu, které je rozděleno do několika přehledných kategorií. Naleznete zde například kategorii O značce, kde se dozvíte všechny základní informace o společnosti, dále klíčovou kategorii produkty, kde pak samozřejmě naleznete všechny produkty této značky.

Vložil Typy elektrocentrál | Štítek , , , | Zanechat komentář

Elektrocentrála diesel bazar

Elektrocentrály jsou velice oblíbeným produktem, pokud chcete být svým vlastním pánem při dodávání energie. Nacházejí veliké využití například na koncertech, festivalech, zkrátka všude, kde není přímá dodávka elektrické energie.

Elektrocentrál se vyrábí samozřejmě veliké množství různých druhů a typů, přičemž velice oblíbené jsou pak například dieselové elektrocentrály. U nich jde zejména o to, že pokud budete používat v těchto elektrocentrálách dieselový motor, tak budete dosahovat snížené spotřeby palivo.

Uvádí se, že toto snížení se pohybuje v rámci několika desítek procent, většinou zhruba kolem dvaceti až třiceti. Dieselové motory pak mají také tlakové mazání, takže je můžete používat v opravdu těžkých a náročných situacích. Nádrže pro dieselové elektrocentrály se vyrábějí samozřejmě v různých velikostech, avšak obecně se uvádí, že klasická standardní nádrž Vám vydrží bez nutnosti doplnění paliva zhruba osm až patnáct hodin, samozřejmě závisí na velikosti vypětí a celkové náročnosti.

Elektrocentrály jsou pak také v drtivé většině případů vybaveny kontrolkou oleje. Jestliže by se náhodou dostal olej nějak ven, tak se celý motor sám automaticky zastaví a tím tak vlastně zabrání případnému zadření motoru.

Vložil Typy elektrocentrál | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Solarní elektrárna bazar

Solární elektrárny jsou v dnešní době velice oblíbené, přičemž se stále vyplatí si nějakou menší solární elektrárnu na rodinný domek pořídit. Nejedná se sice o žádné terno, neboť musíte počítat s dlouhodobou návratností, která se pohybuje zhruba kolem dvaceti let. Největší návratnost zaznamenali solární elektrárny zhruba kolem roku 2010, avšak poté byl vyhlášen takzvaný stop stav.

Tento byl poté opět zrušen, avšak návratnost solárních elektráren se již nikdy nevyšplhala na takové částky, jako před tímto rokem. Výrobou solárních elektráren se pak zabývá opravdu veliké množství společností, na které se můžete podívat například na internetu.

Jednoduše zadáte do nějakého internetového prohlížeče heslo jako třeba “solární elektrárny” a vyjede Vám veliké množství odkazů na společnosti, které se prodejem solárních panelů zabývají.

Pokud se tedy rozhodnete již pro nějakou společnost, tak je určitě vždycky dobré pročíst si nějaké recenze nebo zabrousit do různých internetových diskuzí. Vždycky je lepší, kdy se dozvíte nějaké pro a proti daných společností a podle toho třeba ještě později své rozhodnutí změníte.

Vložil Solární elektrárny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Solární elektrárna pro rodinný dům

Solární elektrárny jsou v dnešní době velice oblíbeným produktem, pokud nechcete být závislí na dodávání elektrické energie od společností, které se tímto zabývají. Výrobou solárních panelů se pak zabývá poměrně veliké množství společností, na jejichž výčet se pak můžete podívat například na internetu. Jednoduše zadáte do nějakého internetového vyhledávače heslo jako například “solární elektrárny” a vyjede Vám veliké množství odkazů na společnosti, které se tímto zabývají.

Prvotní cíle společností jsou pak například zaměřování na ochranu proti přepětí, poradenství, projekce, zálohování napájecích sítí a tak podobně. Zlomovým rokem pro společnosti se pak stal rok 1998, kdy se začaly objevovat poprvé u nás segmenty obnovitelných zdrojů elektrické energie. Je mnoho důvodů, na které byste se měli při výběru společnosti dívat. Jedná se například o dlouhodobou odbornost a kvalifikaci, používání kvalitních a prověřených komponentů. Dále také o to, že některé společnosti zastupují veliké množství celosvětových značek, jako například SMA, Broadcrown, Eaton, Kyocera a tak podobně.

Pokud se budete chtít podívat na produkty a služby společností, si je samozřejmě můžete vyhledat na internetu a podívat se na nabídku produktů na oficiálních stránkách.

Vložil Solární elektrárny | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Malá solární elektrárna

Solární elektrárny prostřednictvím solárních panelů jsou v dnešní době velice oblíbené. Největší boom však zažily zhruba před jedním, dvěma roky. Pokud bychom se měli bavit o nejčastějších parametrech a tak podobně, tak pokud jde o klasický rodinný domek, tak se zde pořizují solární elektrárny zhruba do výkonu pěti kilowattů.

Cena jednoho kilowatt výkonu je pak v přepočtu zhruba padesát až šedesát tisíc korun. Návratnost financí pořízením solární elektrárny byla opravdu veliká, a to hlavně před rokem 2010. Poté byl však vyhlášen takzvaný stop stav a výnosnost začala pomalu, ale jistě klesat.

Avšak i v dnešní době si můžete spočítat, že se Vám solární elektrárna stále vyplatí, a to zejména dlouhodobě. Velice důležité je si uvědomit, že solární elektrárny jsou investicí zhruba na minimálně dvacet let.

Je tedy důležité vybrat si nějakou společnost, která zaručuje pozáruční a záruční servis, a to nejlépe na celou dobu, kdy budete tuto solární elektrárnu užívat. Před instalací solární elektrárny se pak určitě poraďte s odborníkem, neboť výkon elektrárny může ovlivňovat poměrně veliké množství věcí, počínaje například stínem ze stromů nebo i komínu.

Vložil Solární elektrárny | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Malá domácí elektrárna

Pokud nechcete být na nikom závislí při dodávání elektrické energie, tak si můžete pořídit svoji vlastní malou domácí elektrárnu. Máme poměrně hodně typů, můžete to být elektrárna sluneční, prostřednictvím solárních panelů, což je v dnešní době samozřejmě velice oblíbené nebo malé větrné elektrárny a tak podobně.

Pokud bychom se měli bavit o menších domácích větrných elektrárnách, tak je nutno na začátek uvést pár informací. Před koupí takové elektrárny si v prvé řadě zjistěte, jaké větrnostní podmínky jsou v okolí Vašeho bydliště. Tyto informace zjistíte jednoduše například na internetu.

Při pořízení malé větrné elektrárny musíte také splnit několik podmínek. Většinou se vyrábějí tyto malé elektrárny do maximální výšky deseti metrů, neboť do této výšky nepodléhají tomu, aby Vám musela být udělena licence pro provozování větrné elektrárny. Dalším faktorem, který je velice důležitý, je pak hlučnost této malé domácí elektrárny, která musí být opravdu minimální.

Pokud jde o výběr malých větrných elektráren, tak ten je opravdu široký. Máme několik typů a druhů, které si můžeme pořídit.

Vložil Domácí elektrárny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Domácí větrná elektrárna

Domácí větrné elektrárny jsou v dnešní době velice oblíbeným vlastním zdrojem elektrické energie a může si ji pořídit v podstatě každý. Je však pár věcí, které byste si měli před koupí takové větrné elektrárny zjistit.

Na začátek také můžeme říct, že větrné elektrárny jsou na výrobu elektrické energie spolehlivější, než elektrárny sluneční, neboť větrný potenciál je v každém případě větší, než potenciál slunečního svitu.

Je to samozřejmě z toho důvodu, že fouká jak ve dne, tak v noci a také samozřejmě například v zimě, kdy je slunečního svitu hodně málo. Samozřejmě je pak úplně nejlepší variantou to, že byste měli jak sluneční elektrárnu, tak také nějakou menší větrnou elektrárnu.

Ještě než se však pustíte do vybírání větrné elektrárny, tak si zjistěte, jaký je v místě Vašeho bydliště větrný potenciál.

Toto můžete zjistit například na internetu pomocí různých větrných map a tabulek, které ukazují tento větrný potenciál v jednotlivých oblastech České republiky. Tyto tabulky a analýzy dělá v České republice Ústav fyziky atmosféry Akademie věd.

Vložil Domácí elektrárny | Štítek , , , | Zanechat komentář